Ayetel Kürsi Anlamı Kısa

Ayetel Kürsi Anlamı Kısa

Merhabalar sayın blog severler bugün sizler için çok tesirli bir duayı paylaşacağız, Ayetel kürsi duasını ve anlamını bildiğimiz kadarı ile siz değerli üyelerimiz ile paylaşma düşüncesindeyiz, Ayetel Kürsi anlamı kısacası aşağıda vereceğimiz gibidir, tabiki dilimize çevrildiğinde bazı anlamların kaybolması doğaldır dilimize en uygun şekli ile dua böyledir.
Ayetel kürsi duasını ailem sürekli okumamı söyler ve dinimizdede her dua gibi bu duanında önemi ve anlamı çoktur sizlerde günde sadece 5 dakikanızı ayırarak 10 günlük bir süre zarfında bu duayı ezberleyip kendiniz için bir iyilik yapabilirsiniz.

“Bismillâahi’r -rahmâani’r-rahıym

Allâahü lâaa ilâahe illâa hüvel hayyul kayyüum
Lâa te’huzühüü sinetüv velâa nevm
Le hüü mâa fissemâavâati ve mâa fil ard
Men zellezii yeşfeu ındehüü illâa bi iznih
Ya’lemü mâa beyne eydiyhim vemâa halfehüm
Velâa yühıytuune bişey im min ılmihii illâa bi mâa şâaaae
Vesia kürsiyyühüs semâavâati vel erda
Velâa yeüüdühüü hıfzuhümâa
Ve hüvel aliyyül azıym.”

Meali:

“Allâh odur ki, kendiden başka ilah yoktur. O hay ve kayyumdur. Kendisini ne uyku yakalar ne de uyuklama… Semâvat ve arzda bulunanların hepsi onundur. Onun izni olmadan katında hiçbir kimse şefaat edemez. O kullarının yapmakta olduklarını ve önceden yaptıklarını bilir. Onun ilminden ancak dilediklerini kavrayabilirler. Onun kürsisi gökleri ve yeri kucaklayacak kadar vâsi’dir. Bunları muhafaza ona ağır da gelmez. O, çok yüce, çok büyüktür.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir