31 Aralık Yılbaşı Kutlamak Günah Mı, Tatil Kaç Gün Olacak ?

 

31 Aralık yılbaşı kutlamasının günah olup olmadığı her sene bu dönemde sıkça sorulan sorular arasında yer alıyor. Yılbaşı kutlaması hristiyan adeti olduğu için sakıncalıdır. Farklı dinlere özenip onlar gibi davranmak uygun olmayacağı için 31 Aralık gecesi kutlama yapılmasıda uygun değildir. Heleki alkollü ve kumarlı ortamlar yılın her günü olduğu gibi 31 Aralık gecesinde de günahtır.

Merak edilen bir diğer konu ise 31 Aralık Pazartesi günü okullar ve resmi kurumların tatil olup olmayacağı hususunda. Eğer tatil olursa bu günü dinlenerek ve hatta yatsı namazını camilerde kılarak geçirmeniz daha hayırlı olacaktır boş eğlenceler yerine. Yazımızın devamında tatil konusundaki son gelişmeleri bulabilirsiniz. Her türlü abartılı ve özenti eğlencelerden bu gecede uzak kalmanız temennisi ile tatil ile ilgili bilgilere geçelim.

31 Aralık Pazartesi günü okullar ve kamu kurumları tatil mi? Yılbaşı tatili kaç gün olacak?

Haftanın son gününde planlarını harekete geçirmek isteyen binlerce vatandaş, 31 Aralık tatil mi sorusuna cevap aramaya devam ediyor. Pazartesi gününün tatil olması durumunda senebaşı tatilini 4 güne çıkaracak olan vatandaşlar, hususyla alakalı resmi tatil bilgilerini internet üzerinden tetkik devam ediyor. Peki, son ilerlemelere senebaşı tatili kaç gün sürecek? Pazartesi günü okullar tatil mi olacak? İşte, o husus ile alakalı birtakım bilgiler

Mesai saatinin tamamlanması ve hafta sonuna girilmesiyle beraber gözler 31 Aralık tatil mi sorusuna çevrildi. Yılbaşı tatili ile alakalı detayları merak eden binlerce kişi, pazartesi günü okullar tatil mi sorusuna da cevap arıyor. Peki, 31 Aralık Pazartesi günü okullar tatil mi olacak? İşte, senebaşı tatilinin kaç gün süreceğine dair birtakım detaylar

31 ARALIK PAZARTESİ GÜNÜ OKULLAR VE KAMU KURUMLARI TATİL Mİ?

Yılbaşı gecesi olması bundan dolayı çoğu vatandaşın merakla araştırdığı husus 31 Aralık Pazartesi günü tatil mi olacak sorusu oldu. 31 Aralık Pazartesi günü, resmi tatil olmaması bundan dolayı normal seyrin devam edeceği gün olacak. 1 Ocak Salı günü ise okullar da dahil olmak üzere bütün kamu kurumları tatil olacak.

Ulusal Bayram ve Genel Tatilleri Kanununda yer alan verilere göre 1 Ocak günü resmi tatil olarak kabul edilmektedir. Yılbaşı tatilinin bir önceki gün olarak tanınan 31 Aralık tarihi ise bu kanuna göre yarım gün ya da resmi tatil olarak nitelendirilmemiştir.

Fakat bu sene 29-30 Aralık tarihinin hafta sonu tatili ve 1 Ocak tarihinin salı gününe geliyor olması bundan dolayı çalışanlar, 31 Aralık Pazartesi günü amacıyla senelik izinlerini kullanarak 4 günlük köprü izin şansını kullanabilecek.

HAVALİMANINDA TATİL YOĞUNLUĞU

Yılbaşını tatilini İstanbul dışında geçirmek isteyenler Atatürk Havalimanı’nda yoğunluğa namacıyla oldu. Hava ulaşımına ilgi gösteren yolcular, vakit vakit biletleme kontuarları ve pasaport denetim noktalarında kuyruk oluşturdu.

Yılbaşına üç gün kala, 2019’a İstanbul dışında girmek isteyenler hava ulaşımını tercih edince Atatürk Havalimanı’nda sabah saatlerinden itibaren yoğunluk yaşanmaya başladı. Gün ortamında dış hatlar terminaline gelen yolcular, bilhassa biletleme kontuarları ve pasaport denetim noktalarında yoğunluk oluşturdu. Havalimanı personelleri ve pasaport denetim noktalarındaki polislerin de yoğunluk ve bekleme sürelerini en aza indirmek amacıyla bütün noktaları açık tuttuğu görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir